Topplistan baseras på aktiviteten det senaste dygnet. Antalet tweets och den relativa förändringen av antalet följare vägs samman för att skapa Topplistan.


Nya följare senaste dygnet

Flest antal följare

  1. CNN Breaking News 53693959
  2. Donald J. Trump 44468570
  3. Bill Gates 42052000
  4. BBC Breaking News 36229453
  5. Elon Musk 16387808
  6. The Wall Street Journal 15233878
  7. Forbes 14251306
  8. President Obama 13711066
  9. Richard Branson 11892501
  10. Tim Cook 8812382