Topplistan baseras på aktiviteten det senaste dygnet. Antalet tweets och den relativa förändringen av antalet följare vägs samman för att skapa Topplistan.


Nya följare senaste dygnet

Flest antal följare

  1. CNN Breaking News 54162472
  2. Donald J. Trump 48146732
  3. Bill Gates 44232862
  4. BBC Breaking News 37070381
  5. Elon Musk 19801861
  6. The Wall Street Journal 15552248
  7. Forbes 14565997
  8. President Obama 13711066
  9. Richard Branson 12237764
  10. Tim Cook 9977213